Jakie ozdoby lubimy na ścianach w sypialni?

12 sierpnia 2017

Sypialnia jest w naszym domu miejscem szczególnym, w którym czujemy się sobą, w którym odpoczywamy i nabieramy sił do działania każdego kolejnego dnia. To też najbardziej intymne pomieszczenie ze wszystkich znajdujących się w domu i jednocześnie najbardziej osobiste, w tym pomieszczeniu właśnie z tego powodu powinniśmy trzymać jedynie te ozdoby, które są nam bliskie lub związane z czymś, co nas uspokaja i sprowadza na nas spokojny sen.

Lustra czy obrazy?

Sypialnie bardzo często w nowoczesnych mieszkaniach mają malutkie rozmiary ze względu na stosunkowo niewielki rozmiar mieszkań w ogóle. Powiększanie optyczne przestrzeni w takich wypadkach jest wręcz koniecznie, trzeba jednak wiedzieć, jakie sposoby będą odpowiednie do jakich pomieszczeń. Często jako ten element wybieramy lustra, które jednak w sypialni mogą być nieco ekstrawaganckie i odważne – chyba, że taki właśnie efekt chcemy osiągnąć. Przestrzeń można jednak powiększyć za pomocą jeszcze jednego sposobu.

Obrazy na ścianach i fototapety

Powiększanie przestrzenie w sposób wizualny trzeba zrobić umiejętnie, żeby osiągnąć oczekiwany efekt. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego środka. W nowoczesnych mieszkaniach można zastosować fotoobraz , najlepiej z jakimś ulubionym widokiem, na którym rozpościera się daleka perspektywa, a otwartą przestrzeń niemal czuć w zasięgu ręki. Dodatkowym plusem może być zastosowanie w sypialni białego koloru na ścianach – on również sprawia, że pokój będzie wydawał się większy.

2 komentarze

  • karolina 12 sierpnia 2017jako15:02

    Uwielbiam takie aranżacje!

  • kacper 12 sierpnia 2017jako15:04

    Szkoda, że takich rzeczy nie było, kiedy się odnawiało akurat sypialnię…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *